Drąsiai skambinkite
+370 448 68 202

Įgyvendintas projektas „Senjorų socialinė integracija“

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Rietavo trečiojo amžiaus universitetas (TAU) sėkmingai užbaigė projektą „SENJORŲ SOCIALINĖ INTEGRACIJA“. Projektas įgyvendinamas vadovaujantis 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ 08.6.1-ESFA-T- 927 priemonės „Spartesnis vietos plėtros strategijų įgyvendinimas“ lėšomis, skirtomis iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.

Projektas pradėtas vykdyti 2020 metų vasario mėnesį. Projekto įgyvendinimo metu TAU klausytojai įgijo naujų žinių ir patirčių. Vasarą senjorai smagiai leido laiką sveikatingumo stovykloje „Senjorų vasara – 2020“, kurios metu vyko paskaitos, praktiniai užsiėmimai, sportinės varžybos, užsiimta kūrybine veikla.

Vykdant projektą Rietavo TAU 10-ties metų veiklos sukakčiai paminėti surengė konferenciją „Spalvingas gyvenimo ruduo“, kurioje gerąja patirtimi dalinosi Medardo Čoboto TAU rektorė, nacionalinės asociacijos prezidentė Zita Žebrauskienė, Vilniaus, Mažeikių, Telšių, Plungės TAU, Rietavo savivaldybės atstovai bei kiti svečiai.

Neramiu pandemijos laikotarpiu pravertė vykę socialinės pagalbos ir psichologiniai mokymai. Socialinių mokymų užsiėmimą vedė lektorė, supervizorė prof. dr. Nijolė Petronėlė Večkienė. psichologinius mokymus – Klaipėdos universiteto Psichologijos katedros vedėja, socialinių mokslų daktarė, gydytoja psichiatrė doc. dr. Jūratė Sučylaitė, lektorius, metafizikos mokslų daktaras, Lietuvos menų ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa“ prezidentas Vilimantas Zablockis, o edukatorė Laura Preikšaitienė skaitė paskaitą apie aromaterapijos panaudojimo galimybes buityje ir gerinant sveikatą.

Vasarą prie Lopaičių piliakalnio esančioje „Pilies malūno“ kavinėje surengta apvalaus stalo diskusija „Vaistažolės ir vaistas, ir maistas“, o gruodžio mėnesį – diskusija tema „Išsaugokime etnokultūrą ir papročius ateinančioms kartoms“. Renginio moderatorės Alvyra Andrijauskienė ir Genovaitė Česnauskienė trumpai pristatė pagrindines metų šventes ir papročius, o susirinkę senjorai dalinosi savo pasakojimais ir prisiminimais. Pasakojimus paįvairino rietaviškių sukurtos eilės skaitomos ne tik literatūriškai, bet ir žemaitiškai.

Projekto įgyvendinimo metu vyko ir kelios kūrybinės dirbtuvės: „Tapyba ant drobės“, „Gobeleno audimas“, „Dekupažas ant stiklo“. Užsiėmimų metu moterys sužinojo apie naujas technikas ir pasigamino gražių darbelių. Projektinėje veikloje Rietavo TAU klausytojai dalyvauja labai noriai ir džiaugiasi galimybe save realizuoti, sustiprinti bendrystę ir sužinoti naujų dalykų.