Drąsiai skambinkite
+370 448 68 202

Stovykla bendrijos „Rietavo viltis“ nariams prie Baltijos jūros

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Rietavo viltis“ 2020 m. rugpjūčio mėn. 24 – 26 dienomis vykdė projektą „Socialinė integracija per kūrybiškumą, užimtumą Rietavo žmonėms su sutrikusio intelekto negalia“ (projekto numeris – 08.6.1- ESFA – T-927-01-0192).

Stovykla prasidėjo atvykimu ir įsikūrimu Šventojoje, „Pajūrio sodyboje“. Saugiai įsikūrę ir pasipuošę stovyklavietės patalpas – skelbėme stovyklos atidarymą! Atidarymo metu buvo pristatytas projektas, kurio dėka galėjome vykdyti užsibrėžtas veiklas. Kiek vėliau drauge aptarėme pirmosios dienos darbotvarkę ir visos stovyklos programą, maloniai pasišnekučiavome prie arbatos puodelio jaukioje atmosferoje.

Antroje dienos pusėje ėjome pasisveikinti su Baltijos jūra, rinkome gamtines medžiagas, kad galėtume gaminti meninius darbelius. Vyko meniniai užsiėmimai prie jūros, o taip pat ir pilių statymas. Pavakarieniavę vykome prie jūros palydėti saulėlydį, kurio metu vaikščiojome, fotografavomės ir gėrėjomės jūros ošimu. Šiek tiek pailsę, kupini gerų emocijų ir įspūdžių, grįžome į stovyklavietę ruoštis pirmosios dienos užbaigimui.

Antroji kūrybiškumo ir užimtumo terapijos stovyklos diena prasidėjo prie jūros.

Ankstyvas rytas buvo lietingas, bet bendrijos „Rietavo viltis“ nariams tai netrukdė įsilieti į darbines veiklas. Pirmoje dienos pusėje vykdėmė meninius užsiėmimus: piešimas ant šilko rėmelių su specialiais šilkui piešti dažais. Užimtumo vadovės ragino patiems nusipiešti kontūro piešinėlius ant šilko ir paskui juos spalvinti. Pailsėję ir papietavę, antroje dienos pusėje kibome į kitus meninius užsiėmimus – puodelių dekoravimas su specialiais keramikai piešti porceliano dažais. Visiems sekėsi puikiai ir kas svarbiausia, kad kiekvienas bendrijos narys į namus prisiminimui parsivežė visus darytus darbelius. Kūrybinius užsiėmimus pravedė VšĮ „Revilita“ užimtumo vadovė Rekvita Bagdonienė ir Daiva Šimuliūnienė. Šios veiklos buvo itin ypatingos, reikalaujančios darbo, kruopštumo ir kantrybės, bet tai nesutrugdė mūsų nariams, kuriems pavyko įveikti visas baimes ir darbelius atlikti puikiai. Skaniai pavakarianievę ėjome pasivaikščioti prie jūros. Vaikščiodami jūros pakrante, spėjome pasidaryti fotosesiją. Antrąją dieną užbaigėme grįždami į stovyklą.

Trečioji kūrybiškumo ir užimtumo terapijos stovyklos diena prie Baltijos jūros.

Ankstyvas rytas prasidėjo džiugiai, visi laukėme smagių ir aktyvių sporto treniruočių – užsiėmimų. Šiuos užsiėmimus mums pravedė Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biuro šaunioji specialistė Ieva Tarozė. Sportavome pasitelkiant įvairias sporto priemones: lazdas, gumas. Po sportinių užsiėmimų ėjome prie jūros, gaudėme paskutinius saulės malonumus, gėrėjomės jūros ošimu, rinkome gamtines medžiagas meniniams darbeliais gaminti, fotografavomės ir taip galiausiai atsisveikinome su nuostabia ir mūsų jau pamilta jūra. Sugrižę į stovyklą ir papietavę susirinkome aptarti šios stovyklos įspūdžius, vieni kitiems padėkoti, kad galėjome pabūti kartu, pasidžiaugti jūros ošimu, patobulėti, paaugti.

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Rietavo viltis“ pirmininkė Angelė Arienė.